רכב בית
ארכיון כתבות

הפסקת עישון בעזרת דיקור סיני מודרני

21/09/2010

  

בעשרת הסנטימטרים של הטבק מצויים בערך 4000 סוגים שונים של חומרים, רובם מסרטנים, שלהם נטייה להשתלב בגופנו במהירות כאילו זה ביתם מאז ומתמיד. הרפואה הסינית מציעה שיטת דיקור מיוחדת בדיוק למטרת הגמילה, כזו שדוחפת את הכבד לעבוד טוב יותר גם בלי "כדור הרגעה"

 
בפעם הבאה שאתם מציתים סיגריה, תחשבו על זה שבדיוק הרגע קיצרתם לכם את החיים ברבע שעה בממוצע. אם אתם אנשים של קופסה ביום, תורידו מראש כשנה. אם לא בא לכם להסתבך עם מספרים קטנים, בחישוב כללי יש לכם בערך פחות 15 שנים לחיות, שזה בערך אותו זמן שייקח לגוף לחזור לעצמו אם תפסיקו.

חומרי הסיגריה נוטים להשתלב במהירות בגוף
סיגריה. עשרה סנטימטרים של טבק, אבל לא רק. בעשרה סנטימטרים אלה יש בערך 4000 סוגים שונים של חומרים. רובם מסרטנים, חלקם סתם רעילים. בראשם, הניקוטין הממכר שצריך רק עשר שניות בשביל להגיע למוח וכמה ימים בשביל שלא נוכל בלעדיו. עוד חומרים שונים ומשונים: העטרן המסרטן, פחמן דו חמצני שבגללו פחות חמצן מגיע למוח, ציאניד, אמוניה, אצטון ופורמלין.

הבעיות מתחילות כשאותם חומרים מגיעים למחזור הדם ומשתלבים בו כאילו שזה הבית שלהם. מהשפתיים שבאות במגע עם הסיגריה, הריאות שסופגות את העשן, ומשם הם כמעט לא מפספסים אף איבר בגוף. לפי מחקרים, עישון סיגריות קשור באופן ישיר לשכיחות גבוהה יותר של סרטן הפה, הוושט, הגרון, הלוע, החיך, הריאות, הלבלב, שלפוחית השתן, צוואר הרחם וסרטן הדם.

עישון סיגריות גם קשור לפגיעה בזיכרון ובריכוז, לבריחת סידן, לזירוז תהליכי הזדקנות כמו קמטים ושינוי גוון עור הפנים, ריח פה, שינוי בצבע השיניים, פגיעה בכושר הגופני, בעיות זקפה אצל גברים ובעיות פוריות אצל נשים וגברים. עישון סיגריות גם לא ממש עושה טוב ללב, לכלי הדם ולמחלות כרוניות כמו סוכרת. ולפי מחקרים, אפילו עישון פאסיבי מעלה ב- 30 אחוזים את הסיכון לחלות באותן מחלות.

סיגריה - "כדור הרגעה" ברפואה הסינית
הסטטיסטיקה מראה שנזקי עישון הורגים בערך שלושה מיליון בני אדם ברחבי העולם מדי שנה. הבשורות הטובות הן שהסיכון הזה יורד בהדרגה כשמפסיקים לעשן. למשל, הסיכון למחלות לב צריך בערך שנתיים בשביל לרדת בשליש, ו-15 שנים בשביל להרגיש בדיוק כמו פעם.

לפי הרפואה הסינית, לא סתם אנחנו משתמשים בסיגריות בתור "כדור הרגעה". כשאנחנו משתמשים באיזה שהוא ממריץ (סיגריות, סמים, אלכוהול, קפה) אנחנו בעצם ממריצים באותו הרגע את פעולת הכבד המורגשת בגוף וגם בנפש. בנוסף לתפקידים שיש לכבד לפי הרפואה הקונבנציונאלית, ברפואה הסינית הכבד נחשב לאיבר האחראי על הרמוניה בין אברי הבטן השונים וכן כספק האנרגיה של הגוף והנפש.

הבעיה היא שכתוצאה מתלות בסיגריות, הכבד נחלש ואז ללא אותו ניקוטין הוא "עייף" ומייצר מצב של נטייה לכעסים, מצב רוח ירוד ותחושת מתח. כשאנחנו מציתים סיגריה, הכבד מקבל דחיפה לעבוד יותר טוב, מה שבעצם מסביר למה אנחנו נרגעים.

משאירים מחטים זעירות באוזניים
לפי הרפואה הסינית, תקיעות באנרגיית הכבד קשורה גם לתופעות פיזיות וגם לתופעות נפשיות. במקום שהכבד יעבוד באופן טבעי וללא כל עזרה, הניקוטין הופך אותו לעצלן. אם אנחנו לא מעשנים סיגריה, הכבד עובד לאט יותר ומשפיע בעצם על הרבה מערכות בגוף ואז יש נטייה לבעיות עיכול, תנודות ברמות הסוכר לאורך היום ועצירות.

המטרה בטיפול בדיקור להפסקת עישון היא כפולה. הטיפול מאיץ ומחזק את התפקוד של הכבד ומסייע לו לעבוד בצורה מספיק טובה מבלי להיות תלוי בניקוטין. במקביל, הטיפול מתמקד בהוצאת רעלים מהגוף, בעיקר את שאריות הניקוטין.את חיזוק הכבד וניקוי הגוף מרעלים עושים באמצעות דיקור יפני חדשני המותאם יותר לבעיות מודרניות ומאפשר לאבחן באופן מדויק מה מצב הכבד ובלוטות הלימפה, עד כמה גבוהות רמות הרעלים בדם, האם קיימת פגיעה במטבוליזם הסוכר ועוד. התהליך משלב פרוטוקולי טיפול חדשים יחסית, אשר פותחו על-ידי כמה מאסטרים יפנים לדיקור.

בסוף כל מפגש משאירים מחטים זעירות באוזניים. לנקודות דיקור אלה יש השפעה מיטיבה על כל צורך בלתי נשלט. בנוסף, נקודות דיקור מסוימות מייצרות מצב טבעי של רוגע. מחטים כאלה ניתן להשאיר בגוף למשך זמן של שבוע ויותר. למעשה, בכך אנחנו תוקפים את הבעיה משני הכיוונים - מחזקים את תפקוד הכבד ומשרים תחושה של רוגע. במקרים מסוימים ניתן לשלב גם צמחי מרפא כגון שן הארי (שמסלק רעלים), אולם לא תמיד יש בכך צורך.

דיקור הוא לא פתרון קסם, אבל למי שבאמת רוצה להפסיק לעשן, הוא יכול לעשות פלאים. הפסקת העישון באמצעות דיקור היא הדרגתית וטבעית יותר. בתחילת הטיפול נפגשים פעם בשבוע ובהמשך תדירות המפגשים פוחתת. בפרק זמן של חודש עד שלושה חודשים, אנשים יכולים להפסיק לעשן.

**הבהרה: הכתוב לעיל הינו מידע אינפורמטיבי בלבד ואינו מהווה ייעוץ רפואי ו/או תחליף לייעוץ רפואי
   ו/או המלצה לטיפול רפואי. השימוש במידע זה הוא באחריות המשתמש בלבד.

הכותב מומחה לרפואה סינית ויפנית

הדפסשלח לחברהוסף תגובה